PIT-36 – darmowy program

Strona główna / PIT-36 – darmowy program

Darmowy program PIT-36

Na początku każdego roku – do końca kwietnia – mamy czas na złożenie zeznania podatkowego. Jest to obowiązek ciążący na wszystkich tych, którzy w minionym roku podatkowym osiągnęli jakiś dochód. Czy jego wysokość ma wpływ na nasz obowiązek złożenia zeznania podatkowego? Nie, zeznanie podatkowe należy złożyć nawet wówczas, gdy zarobiliśmy kwotę wolną od podatku.

Kiedyś było trudniej

Rozliczenie PIT-36 składamy od naprawdę dawna. Początkowo nie było to jednak wcale takie Darmowy program PIT-36 – pobierz i wypełnij swoje zeznanie podatkowe w ciągu 5 minut, a potem wyślij e-deklarację do urzędu skarbowegoproste. Należało bowiem ręcznie wypełnić formularz PIT. Wiele osób – w obawie przed popełnieniem błędu – zlecało to innym. Oczywiście wiązało się to z koniecznością uiszczenia naprawdę opłaty. Do tego często okazywało się, że osoba, która podjęła się wypełnienia nam formularza PIT, tak naprawdę niekoniecznie się na tym znała. Generowało to poważne problemy, których z pewnością każdy z nas chciałby uniknąć. Dzisiaj PITy roczne wypełnia się zdecydowanie prościej. Wszystko dlatego, że dostępny jest obecnie darmowy program PIT.

Jak znaleźć program?

Najlepiej pod adresem: https://www.pit-format.pl/darmowy-program-pit. Darmowy program PIT 2023 można bez żadnych problemów znaleźć w Internecie. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę „PIT-36 za 2023”, aby błyskawicznie na dysku twardym komputera pojawił się wymagany program choćby www.pit-format.pl. Jego pobranie na dysk nic nie kosztuje. Nie trzeba uiszczać żadnych opłat również za korzystanie z niego. Istotnie ułatwia natomiast rozliczenie z fiskusem.

Jak wygląda praca z takim programem?

Po uruchomieniu program zada nam kilka pytań po to, abyśmy wybrali odpowiedni formularz. Program PIT online – rozlicz PIT-36 z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej nie wychodząc z domu. Wyślij do Ministerstwa Finansów prosto z domu. Zapyta również o to czy rozliczamy się samodzielnie, czy z małżonkiem. Formularz PIT, który będziemy widzieć na ekranie jest dokładnie taki sam, jak jego papierowa wersja. Każda komórka jest odpowiednio podpisana. Niewątpliwym plusem programu jest kontrolowanie błędów. Jeśli w którąś komórkę zostanie wpisana nieodpowiednia wartość, program od razu to zasygnalizuje. Dzięki temu podatnik ma pewność, że do Urzędu Skarbowego trafia poprawnie wypełniony formularz PIT. Program sam podpowiada, co i w którym miejscu należy wpisać.

Złożenie deklaracji

Kiedy PIT jest już wypełniony, mamy dwie możliwości do wyboru. Możemy wydrukować wypełniony formularz i dostarczyć go osobiście lub przez pocztę do Urzędu Skarbowego. Jest to stare rozwiązanie, które jednak wybiera coraz mniej osób. Drugie rozwiązanie to przesłanie formularza PIT do Urzędu Skarbowego przez Internet, za pośrednictwem systemu e-Deklaracji Ministerstwa Finansów. Zajmuje to jedynie kilka chwil i nie wymaga od podatnika w zasadzie żadnych skomplikowanych czynności. PIT trafia do Urzędu Skarbowego błyskawicznie, a my nie tracimy czasu na stanie w długiej kolejce czy wyjazd do Urzędu Skarbowego. Rozwiązanie idealne, prawda?

Złóż PIT nie wstając z fotela

Postęp technologiczny sprawił, że wiele czynności jest zdecydowanie prostszych. Zalicza się PITy 2024 pobierz i wypełnij PIT w 5 minut. Komplet deklaracji oraz załączników do rozliczenia 2023 roku w darmowym programie Pit Format do nich między innymi rozliczenie z Urzędem Skarbowym. Dzisiaj aby to zrobić nie trzeba już tracić czasu na osobiste wizyty w Urzędzie. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby wypełniony formularz błyskawicznie znalazł się w stosownym Urzędzie Skarbowym. To rozwiązanie, do którego przekonuje się coraz więcej osób. Dzisiaj korzystają z niego nie tylko najmłodsi podatnicy. Również coraz więcej po pięćdziesiątym roku życia stawia na rozliczenie za pośrednictwem Internetu i systemu e-Deklaracje. Po wysłaniu swojej deklaracji do systemu e-Deklaracje, koniecznie pobierz Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO) – dopiero ono zaświadcza, że Twój PIT został poprawnie przetworzony i przyjęty przez system Ministerstwa Finansów. Deklaracja, bez UPO nie jest uznawana za poprawnie złożoną.